Haberler

Fan ve Pompa Sistemlerinde AC Sürücü Seçimi

Endüstri sanayinin önemli bir unsuru olan fan ve pompa uygulamaları farklı sürücü seçimine göre gereksinimi bulunmaktadır. Tesis üretiminden geçirilen yüksek teknoloji ürünlerin çalışma sistemleri; sürücü seçimini gereklilik haline getirmektedir. AC motor sürücüleri ile hız kontrolünde etkili faktör olan fan ve pompa sürücüleri endüstride çoğunlukla kullanılan sürücüler olmaktadır.

Fan ve Pompa Sistemi İçin Sürücü Seçimi

Fan ve pompa sistemleri için kusursuz mekanizması bulunan AC sürücüleri; paketleme, ambalaj ve baskı makineleri için de hız kontrolü yapabilmektedir. Sürücünün endüstriyel tesiste üretimi; tam verim alabilmesi için devre sistemleri üstün teknoloji detayları taşır. Hız kontrol cihazları olarak nitelendiren bu sürücülerin otomatik başlatma ve dönerken yakalama ile beraber pompa uygulamalarında da kavitasyon önleme ve pompa temizleme fonksiyonlarına sahiptir. Fan ve pompa sistemlerinde AC sürücü seçimi endüstriyel manada firmanızı bir üst kademe iş sürekliliğine taşımaktadır. Optimum enerji tüketimini esas alan devre sistemleri ile uzun süre çalışabilme avantajı bulunur.

Sürücü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

AC sürücü seçiminde dikkate alınması gereken durumlar oldukça önemli olmaktadır. Fan ve pompa sistemleri için dikkate alınan bu durumlar neticesinde sürücüden en sağlıklı verimler alınabilir.

1. Kullanılacak sürücünün özellikleri;

2. Enerji tüketimi

3. Çalışma verimliliği

4. Vektörel kontrol

5. Pompa uygulamasında (Kavitasyon önleme modu ve temizleme modu)

Durumların dikkate alınması ile AC sürücü seçimi çalışma prensibinize uygun değerleri taşıyan sistemi bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca fanın kapalı çevrimi için de hız kontrolü sağlamaktadır. Isıtma ve soğutma sistemlerinin seviye kontrolü pompaları için doğru çözüm niteliğinde bulunmaktadır. Teknik özellikleri ile çok fonksiyonlu sürücüler dikkat çekerken, öte yandan güvenlik fonksiyonları da bulunmaktadır. Fonksiyonu itibari ile makine kendini korumakla beraber iş güvenliğini de sağlamaktadır.

Yazar

Aksa Otomasyon

Aksa Otomasyon firması, öncelikli olarak "Endüstriyel Otomasyon" alanında faaliyet göstermektedir. Bayiliğini ve Sistem Entegratörlüğünü yaptığı dünyanın önde gelen firmaların otomasyon ürünlerini ivedilikle sağlarken, diğer yandan itinayla çözüm önerileri sunmaya çalışmaktadır.