Motor Koruma Şalterlerinin Gör..


(Manual Motor Starter - MMS) Motor Koruma Şalterleri, motor yol verme uygulamalarında kısa devre ve aşırı akımlara karşı koruyan ve manuel olarak devreyi açma ve kapama işlemi yapabilen ü&..

Devamını Oku

HVAC UYGULAMALARI..


HVAC Uygulamalarında LSIS Teknolojik binalarda ısıtma (Heating), havalandırma (Ventilating) ve iklimlendirme (Air Conditioning), konfor için vazgeçileme..

Devamını Oku

Mitsubishi Electric Yetkili Si..


Mitsubishi Electric Yetkili Sistem Entegratörlüğü Anlaşması Yapıldı. Firmamız 2018 yılı itibari ile "Mitsubishi Electric" markasının Fabrika Otomasyonu ailesine katılarak, ..

Devamını Oku

LSIS XGT PANEL SERISI..


XGT panel serisi,  LSIS markasının sürekli değişen ve gelişen pazar için tasarladığı yeni nesil teknolojilere sahip bir HMI seridir. Windows CE işletim sistemine sahip olması sebebiyl..

Devamını Oku

ENDÜSTRİDE PLC..


1.Giriş Endüstride PLC’ler kullanılarak, imalatta proses süreci azaltılabilir. Üretim sürecinin yönetimi, izlenmesi, sorgulanması ve kontrolü yazılım programı il..

Devamını Oku

DATALOGİC S8 SERİSİ..


Datalogic, transparan algılama yapan Kırmızı LED ışık çıkışlı yeni S8 arka fon bastırmalı modellerini sunuyor. Bu yeni iki model ürün grubunda şu anda var olan lazer ışık çıkış..

Devamını Oku

ELEKTRIK AKIMI NEDIR? AKIM ÇEŞ..


Elektrik akımı, elektriğin en temel terimlerinden biridir. Bundan dolayı mesleğe yeni girenler tarafından sıkça duyuluyor olsa da pek çok elektronikçi tam olarak ne işe yaradığını..

Devamını Oku

ENCODER NEDIR? KULLANIM ALANLA..


   Encoderlar yani sinyal üreticiler, bağlı olduğu şaftın hareketine karşılık, sayısal (dijital) bir elektrik sinyali üreten elektromekanik bir cihazdır. Encoderlar çalışma..

Devamını Oku

SERVO MOTOR NEDIR? SERVO MOTOR..


1900 yıllara girildiğinde elektronik sektörünün çok ciddi bir şekilde gelişmesi, 1900 yılların ortasına doğru da elektroniğin bir alt dalı olan yazılımın doğması ve gelişmes..

Devamını Oku

MİKRODENETLEYİCİ NEDİR?..


Mikrodenetleyici programlanabilme, bir programı içerisinde depolayıp daha sonra çalıştırabilme özelliklerine sahip tek bir chip 'ten oluşan bilgisayardır. Bu özelliği mikro..

Devamını Oku

SOLID STATE RÖLE NEDIR ?..


  Solid state röle, kısaca SSR, tamamen elektronik parçalardan oluşmuş bir anahtarlama düzenidir. Klasik röle ve kontaktörle aynı işi yapar. Kontaktör ve röle..

Devamını Oku

İNVERTER NEDIR ?..


  Enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla birçok farklı cihaz kullanılmaktadır. Bu anlamda enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla devrelerdeki frekans ayarını düzenleyen cihazlara da inver..

Devamını Oku

FOTOSEL NEDIR ? NERELERDE KULL..


Photo Cell dilimizde Fotosel olarak da geçmektedir . Üzerine düşen ışığın şiddetiyle orantılı olarak voltaj üreten ışık algılayıcısıdır . Pozometrelerde , hırsız alarm sistemleri..

Devamını Oku

PLC NEDİR ?..


PROGRAMLANABİLİR LOJİK KONTROL SİSTEMLERİ (PLC)  Endüstriyel uygulamaların her dalında yapılan genel amaçlı kumanda ve otomasyon çalışmalarının bir sonucu olan PLC tekniği, ..

Devamını Oku

Otomasyon Nedir?..


Otomasyon nedir? Bir iş yerinde, iş verimini arttırmak amacıyla makinalaşma Otomasyon sonucu emekten tasarruf edilerek, üretimde belli hizmetler makinelere bırakılır. Bu makineler..

Devamını Oku