Yangına Dayanıklı Buat Kutusu

Buat kutusu özellikle binaların inşaat halindeyken elektrik, internet, telefon hatlarının toplu tutulması amacıyla kullanılmaktadır. Önemli bir yardımcı ekipman olan buat kutusu hatların bir merkezde toplanmasına, bu merkezden doğru şekilde dağıtılmasına yardımcı olmaktadır. 

Buat Kutusu Nedir?

Yardımcı bir ekipman olarak bilinmesine rağmen önemli bir işleve sahiptir. Yapılarda bulunan hatların bir merkezde rahatça toplanması ve çıkışlara göre düzenli şekilde dağıtılmasını sağlar. Sıva altı ve sıva üstü için uygun farklı modelleri bulunmaktadır. Bu nedene işlevlerine göre çeşitliliği de fazla olan bir ekipmandır.

 Buat Kutusu Çeşitleri

Dairesel, kare, dikdörtgen, tünel gibi buat kutuları şekilleri ile adlandırılmaktadır. Çelik buatlar ise yapıldıkları malzemeye çeşit ismi ile anılmaktadır. Yangına dayanıklı buat kutusu da bu çeşitlerden biridir. Bunlar dışında kalan da birçok buat şekillerine ve malzemelerine göre çeşitleri bulmak mümkündür. Fakat son günlerde güvenliğin arttırılması nedeniyle önemi büyük olan yangına dayanıklı çeşitler tercih edilmektedir. Sıkça sorulan yangına dayanıklı buat kutusu nedir?

 Yangına Dayanıklı Buat Kutusu

 Özellikle elektrik kablolarının toplanmasında kullanılacak buat kutusunun yangına dayanıklı olması önemlidir. Yangından korunma önlemi olarak hatların toplanması ve dağıtılmasında yangına dayanıklı buat kutusu kullanılmalıdır. Bu sayede olası yangınlarda büyümeyi önlemek için önemli bir koruma sağlanacaktır. Güvenli şekilde kabloların birleştirilmesinde kullanılan, sıva altı ve üstü için farklı modelleri bulunan, yangına karşı dayanıklı kutulardır. Farklı şekillerde yangına dayanıklı buat kutuları bulmak mümkündür. Şekil ve girişleri değişse de yangına dayanıklı, su ve toz geçirmez yapıdadır. EX ve ATEX sertifikalı ürünler özellikle kimya, gaz, petrol gibi proses tesislerinde tercih edilmelidir.

 Yangına Dayanıklı Buat Kutusu Fiyatları

 Yangına dayanıklı buat kutusu fiyatları model ve markaya göre değişebilmektedir. Çıkış sayısı ve çeşit de buat kutusu fiyatlarında değişikliğin bir sebebi olabilir. Net fiyat bilgisi için kullanacağınız ihtiyacınız olan buat kutusunun çeşidini belirlemeniz önemlidir.

27-12-2020 18:49