Haberler

LSIS XGT Panel Serisi

XGT panel serisi, LSIS markasının sürekli değişen ve gelişen pazar için tasarladığı yeni nesil teknolojilere sahip bir HMI seridir. Windows CE işletim sistemine sahip olması sebebiyle güvenilirdir ve en yeni teknolojilere kolaylıkla uyum sağlar. Kullanıcı dostu olması dışında çok hızlı bir şekilde veri işleme ve veri iletimi yapabilir. Basit ve anlaşılabilir bir arayüze sahip olduğundan, program yazmak kolay ve hızlıdır.

Raporlama, Alarm ve Reçete gibi güçlü veri yönetim fonksiyonlarına sahiptir. Aynı anda performans farkı yaşamadan 8 farklı dil oluşturulabilir. Offline simülasyon ve PLC’ deki gibi etiket verme fonksiyonuyla test ve adres yönetimini kolaylaştırır. USB portu sayesinde programlar hem çok daha hızlı yüklenebilir hemde Windows CE işletim sisteminin farkıyla klavye ve fare hiçbir ayar yapmadan takıp kullanılabilir. Ayrıca bu porta takılan bir taşınabilir flaş bellek vasıtasıyla uzun süre raporlama yapılabilir ve daha fazla sayıda reçete kaydedilebilir. 5.7 inçten 15 inçe kadar çeşitli boyutlarda modeller vardır.

Yeni ekonomik HMI modelleri

2016 yılı itibariyle LS Endüstriyel Sistemler ekonomiik HMI ailesine iki yeni ürün ekleyecektir. Bu ürünler önceki modellere göre daha yüksek performanslı, renk sayısı daha fazla ve Ethernet portu ilavelidir. Bunların yanında işletim sistemin de güncellenmiştir. 7″ boyutunda olan model “eXP40-TTA” ve 10.2″ olan model “eXP60-TTA” olarak adlandırılmıştır. İki ürün de geniş ekran olarak tasarlanmıştır.

Ürünlerin öne çıkan özellikleri;

– 7″ ve 10.2″ boyutunda geniş ekran / TFT renkli LCD
– 3 kanal seri haberleşme arayüzü ( RS232C, RS422 ve RS422 / 485 )
– Ethernet haberleşme arayüzü
– Geniş program hafızası (64 MB)
– RTC fonksiyonu (pil ile)
– Ön yüzde bulunan USB portuyla daha kolay program yükleme
– Daha iyi kontrast oranı
– Aynı anda 12 adet farklı dil desteği
– 65536 farklı renk

Yazar

Aksa Otomasyon

Aksa Otomasyon firması, öncelikli olarak "Endüstriyel Otomasyon" alanında faaliyet göstermektedir. Bayiliğini ve Sistem Entegratörlüğünü yaptığı dünyanın önde gelen firmaların otomasyon ürünlerini ivedilikle sağlarken, diğer yandan itinayla çözüm önerileri sunmaya çalışmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir