Endüstriyel Robot

MELFA ASSISTA Yepyeni Bir Kolaboratif Robot Deneyimi

Dijitalleşmeyle birlikte bir de yaşanan küresel salgın endüstriyel üretimde ciddi değişikliklere yol açıyor. Yaşanan küresel salgınla beraber işletmeler daha verimli ve sosyal mesafenin sağlanabileceği çözümler arıyor. Bunlardan biri de Mitsubishi Electric MELFA ASSISTA kolaboratif robotlar. Bu seri robotlar insanlarla güvenle bir şekilde çalışabilirken, tekrarlanan işleri de daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmanızı sağlar. MELFA ASSISTA, emniyet sistemlerine ihtiyaç duymaz. İnsan dokunması algıladığında kendiliğinden durur. MELFA ASSISTA serisi robotlar, ISO 10218-1 endüstriyel robotlar için güvenlik gereksinimleri ve ISO/TS15066 kolaboratif robotlar için teknik şartname gibi uluslararası güvenlik ve robotik standartlarına uygun olarak üretilmiştir.

Robot kolundaki çalıştırma düğmeleri, MELFA ASSISTA için kolay kontrol sağlar ve programlama ve öğretme için ek bir donanıma artık gerek yoktur. Robot kolundaki LED, robotun durumunu gösterir. Böylece uzaktan teşhis kolay bir hale gelmiştir.

Dakikalar İçinde Kurulum

MELFA ASSISTA, kurulum ve kullanım için uzmanlık gerektirmez. RT-Visual-Box ile sezgisel işlemleri kullanarak programları görsel olarak oluşturabilirsiniz. “Görsel Programlama” – Bu yazılım, operatörlerin bu robotu bir “gösteri ile eğitme” programlama arayüzüyle programlamasına olanak tanır. Bu, robot kolu konumunu kolayca hareket ettirme ve geçiş noktalarını kolayca ayarlamalarına olanak tanır.

Hızlı Kablolama

ASSISTA, MELFA Robot Ortakları olarak bilinen bir grup kuruluş tarafından geliştirilen çok çeşitli bileşenler (gripper, görüntüleme ve diğer çevre birimleri) sunar. Bu araçlar, uygulamanız için kolayca kurulabilir ve yapılandırılabilir.

Yazar

Aksa Otomasyon

Aksa Otomasyon firması, öncelikli olarak "Endüstriyel Otomasyon" alanında faaliyet göstermektedir. Bayiliğini ve Sistem Entegratörlüğünü yaptığı dünyanın önde gelen firmaların otomasyon ürünlerini ivedilikle sağlarken, diğer yandan itinayla çözüm önerileri sunmaya çalışmaktadır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir