Otomasyon

Mitsubishi PLC ve Özellikleri

Mitsubishi PLC, 30 yıldır kullanımdadır. Bu sayede dünya lideri olarak pazardaki konumunu korumaktadır. Küçük ölçüleri ve fiyatlarıyla otomasyon sektöründe yepyeni bakış açıları sunmuştur. Uluslararası sertifikalara sahiptir. Basit programlama yapısı bulunur.

PLC Nedir? PLC Ne İşe Yarar?

PLC, Programmable Logic Controller’ın kısaltılmasıdır. Türkçede Programlanabilir Mantık Denetleyici anlamına gelir. Otomasyon sistemlerinin vazgeçilmez parçasıdır. İnsan gücünü önemli ölçüde azalttığı için pek çok alanda yaygın olarak kullanılır.

PLC, fabrikalarda yoğun olarak kullanılır. Makinelerin kontrolünü sağlar. Gürültülere karşı yalıtımlı, sıcaklık farklılıklarına uygun ve darbelere karşı dayanıklı yapıları vardır. Kendilerine özgü işletim sistemlerine sahiptir. Ucuz, kaliteli ve hata oranı düşük olan üretimleri sağlar. PLC’ler, 4 kısıma ayrılır. Bunlar Merkezi İşlem Birimi, Bellek Birimi, Giriş Birimi ve Çıkış Birimi olarak adlandırılır.

Mitsubishi PLC Özellikleri Nelerdir?

Mitsubishi PLC, maliyeti azaltan bir politika izler. Bu sayede mevcut nesneleri yeniden kullanarak güvenilirliğini arttırır. Verimlilik, mühendislik, haberleşme, güvenlik ve uyum alanlarında insanlara yardım sağlar.

Mitsubishi PLC ile program ve veri kapasitesi arttırılır. Program yedekleme olanağı bulunur. Teknik destek ve şifre koruma özellikleri bulunur. Komut işleme hızı yüksektir. Program ve veri belleği kapasitesi sayesinde kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır.

Mitsubishi PLC’nin Yeni Nesil Otomasyon Teknolojisi Ürünleri Nelerdir?

Mitsubishi PLC’nin sunduğu pek çok otomasyon teknolojisi vardır. Bu teknolojiler,

CPU,

Taşıyıcı Ünite,

Güç Kaynağı,

G/Ç ve analog G/Ç modülü,

Bilgi ve ağ modülü,

Yüksek hızlı sayıcı modülü,

Hareket veya pozisyonlama modulü

Opsiyonel eklentiler,

Darbe G/Ç modülü başta olmak üzere pek çok alanda kullanılarak insanların işlerini kolaylaştırır.

Mitsubishi PLC ürünleri kullanılarak kısa sürede çok verim elde etmek, insan gücünü düşürmek mümkündür. Hata oranı az olan ürünler ile düşük maliyette kaliteli ürünler elde edilir.

Yazar

Aksa Otomasyon

Aksa Otomasyon firması, öncelikli olarak "Endüstriyel Otomasyon" alanında faaliyet göstermektedir. Bayiliğini ve Sistem Entegratörlüğünü yaptığı dünyanın önde gelen firmaların otomasyon ürünlerini ivedilikle sağlarken, diğer yandan itinayla çözüm önerileri sunmaya çalışmaktadır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir