Haberler

Mitsubishi Sürücüleri Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

AC Sürücüler veya diğer adı frekans invertörleri, fabrika otomasyon sistemlerinin en önemli bileşenlerinden biridir. Mitsubishi AC sürücüler, 64 bit RISC işlemcisi, gelişmiş yazılım mimarisi, modern güç elektroniği teknolojisi ile eksiksiz bir hareket kontrolü sunar. Peki Mitsubishi sürücüleri diğerlerinden ayıran özellikleri nelerdir, sizler için bir araya getirdik.

1-%100 EMC Uyumluluğu

Mitsubishi frekans inverterleri 2014/35/EU Düşük Gerilim direktifi, 2014/30/EU EMC direktifi ve 2006/42/EC makine direktifi tarafından ortaya konulan tüm standart ve özellikleri sağlamaktadır. Sahip olduğu UL, cUL, EAC, CCC ve DNV sertifikaları ürünün kalitesini göstermektedir.

2-Enerji Tasarrufunda Maksimum Performans

Mitsubishi sürücüler, akı ve akım optimizasyonu yaparak motorunuz için sadece gerekli manyetik akıyı oluştururlar. Motorlar normalde bir gerilim/frekans kontrol sistemi kullandığı için bu özellikle düşük hızlarda önemlidir. Tam programlanabilir karakteristikli V/f kontrol mekanizması sayesinde motor için optimum güç harcanır. Mitsubishi’nin patentli Optimum Tahrik Kontrolü teknolojisi sayesinde %60’a varan oranda elektrik enerjisinden tasarruf edilir.

3-Geniş Ürün Yelpazesi

Ürün serisi dahilinde tek sistem olarak 630kW’a kadardan başlayarak paralel bağlantıda 1500kW’ın yanı sıra 3/6/10/11kV’de 19500 kVA’ya kadar varan çok geniş bir aralık kapsanmaktadır.

4-Fabrika Otomasyon Protokollerine Kolay Entegrasyon

Sürücülerin fabrikalarda uzaktan izlenmesi hatta gerektiğinde müdahale edilmesi oldukça önemlidir. Mitsubishi AC sürücüler, Profibus/DP, DeviceNet, CC-Link, CANopen ve LonWorks desteği ile hangi protokol veya bus sistemini kullanırsanız, kullanın size entegrasyon seçeneği sunar. Seri RS-422 ve RS-485 ve opsiyonel USB portu ile haberleşmenizi seçeneklendirir.

5-Hızlı ve Kolay Devreye Alma

Mitsubishi sürücüler, bir uzmana gerek duymadan sürücüleri devreye alma imkanı sunar. Kullanıcı için sunduğu ekstra emniyet teknolojileri sayesinde, kullanıcı dostu yönergeleri takip ederek, hızlıca devreye alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bonus

  • SLV- Vektör Kontrolü ve V/f Kontrolü (tamamen programlanabilir)
  • Üstün hız kararlılığı için online otomatik ayarlama ve otomatik kayma kompanzasyonu
  • Daha az motor gürültüsü için Soft PWM fonksiyonu
  • Aktif akım sınırlayıcı (kesintisiz çalışma)
  • Enerji kesintisinde otomatik yeniden çalıştırma
  • Esnek kontrol üniteleri, sezgisel yapılandırma ve kurulum

Yazar

Aksa Otomasyon

Aksa Otomasyon firması, öncelikli olarak "Endüstriyel Otomasyon" alanında faaliyet göstermektedir. Bayiliğini ve Sistem Entegratörlüğünü yaptığı dünyanın önde gelen firmaların otomasyon ürünlerini ivedilikle sağlarken, diğer yandan itinayla çözüm önerileri sunmaya çalışmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir