Endüstriyel Robot

Scara Robot Nedir?

Seçimlere uyan ve faaliyetleri yerine getiren scara robot, montaj robotu olarak adlandırılmaktadır. Bir grup araştırmacı tarafından Japonya’da geliştirilen scara robot, çok yüksek doğruluk oranlarına sahip olmaktadır. 2 veya 3 kol bölümden meydana gelen scara robot nedir merak edilmektedir. Tamamen yeni bir konsept olan scara robot, birçok montaj operasyonu için yararlı olmaktadır.

 Scara Robot Özellikleri Nelerdir?

İnsan kollarına benzer iki eklemli kol yapısına sahip olan scara robot, boşaltma operasyonlarında fayda sağlamaktadır. Diğer kartezyen robotlara göre daha hızlı olan scara robot, verileri toplayıp işleyebilme özellikleri ile dikkat çekmektedir. Yeniden programlanabilir olması sayesinde yeni bir işe kolayca adapte olmaktadır.

 Scara Robot Kullanım Alanları Nelerdir?

Silindirik robotların özel bir formu olarak kabul edilen scara robot, 20 kg ağırlık taşıyabilmelerine rağmen hızlı ve esnek olarak hareket etmektedir. Malzeme taşımada, makine yüklenmesinde ve parça test etmekte scara robot kullanılmaktadır. Endüstri dünyasında her geçen gün popülerlik kazanan scara robot, fazla hasssiyet sunması planlanarak tasarlanmaktadır.

İmalatta çeşitli görevlerde yer alan scara robot, tek başına çalışma becerisine sahip olmaktadır. Yarı bağımsız veya özerk fonksiyonlu bir makine olan scara robot, nesneleri yönetmektedir. Verileri toplayıp işleyebildiği gibi makineye girebilmektedir. Önemli ölçüde zaman kazandıran scara robot, yüksek kaliteli iş ortaya koymaktadır. İşletmelerde kullanılan scara robot, % 100 verimlilikte çalışmaya devam etmektedir.

 Scara Robot Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Kurulum sırasında alan tasarrufu sağlayan scara robot, mevcut üretim hatlarında kolayca uygulanmaktadır. Az kablolama gerektirdiği gibi açıkta herhangi bir kablo kalmamaktadır. Kolay bir şekilde programlanan scara robot, interaktif bir yazılımla çalışmaktadır. Üretimdeki diğer ekipmanlar arasındaki haberleşmeyi sağlayan scara robot, en iyi üretim hattını sunmaktadır.

İnteraktif bakım alarmları sayesinde maksimum çalışma elde edilmektedir. Çeşitli motor sistemleri ile üretilen scara robot, günümüz teknolojisine önemli derecede katkı sağlamaktadır. Geniş bir yelpazede sunulan scara robot, müşterilere her türlü görev için en iyi çözümü vaat etmektedir. Farklı üretim çevrelerinde kullanılan scara robot, basit entegrasyona izin vermektedir. Montajı, taşınması ve aktarımı ile verimliliklerini kanıtlamaktadır.

 Scara Robot Fiyatları Ne Kadar?

Güçlü performans sunan scara robot, diğer robotlara göre daha maliyetli olmaktadır. Performanstan ödün vermeyen scara robot, fabrikalar için düşük maliyetli çözümler sağlamaktadır. Yer veya duvar montaj seçenekleri, scara robot fiyatlarına etki etmektedir. % 100 dijital teknoloji sunmaktadır. Yüksek rekabet üstünlüğünden dolayı tercih edilen scara robotun arasına yeni modeller eklenmektedir.

Gıda endüstrisindeki hijyen sorununu çözen scara robot, farklı bir boyut kazandırmaktadır. Fan serbest bırakma anahtarı sayesinde hatalar kısa sürede çözülmektedir. Uygulamaya bağlı olarak hassasiyetinden ödün vermeyen scara robot, şırınga montajı gibi uygulamalarda da üstün çözüm sunmaktadır. Yükleri kolayca taşıyan scara robot, en düşük toplam sahip olma maliyeti ile beğeni toplamaktadır. Planlı olmayan duruş süresi azaltılmaktadır.

Yazar

Aksa Otomasyon

Aksa Otomasyon firması, öncelikli olarak "Endüstriyel Otomasyon" alanında faaliyet göstermektedir. Bayiliğini ve Sistem Entegratörlüğünü yaptığı dünyanın önde gelen firmaların otomasyon ürünlerini ivedilikle sağlarken, diğer yandan itinayla çözüm önerileri sunmaya çalışmaktadır.