Otomasyon

Mitsubishi Electric MELSERVO-J5 Entegre Servo Çözümleri

Makine imalatında en önemli noktalardan biri servo sistemini doğru seçmektir. İyi bir servo kontrol çözümü makine verimliliğini arttırmakla kalmaz, üretim sürekliliğini de maksimum seviyeye çıkarır. Mitsubishi Electric MELSERVO-J5, gelişmiş özellikleri ile en zorlu hareket kontrol uygulamalarınızda dahi sizlere çözüm sunarken, üst düzey IoT özellikleri ile rekabet de sizi bir adım öne taşıyor.

Bir Bakışta MELSERVO-J5

  • Yüksek hızlı / yüksek doğruluklu / çok eksenli
  • Titreşim bastırma
  • Kompakt ve verimli yapı
  • IEC 61131-3’e uygundur
  • Hareket kontrolü için fonksiyon blokları
  • Senkron kontrol / kam kontrolü

MELSERVO-J5 CC-Link IE TSN özelliği sayesinde IoT teknolojisi ile yüksek derecede uyumluluk sağlar. Servo sisteminiz bu sayede birçok çevresel kolayca bağlanabilir. Bu yüksek bağlanabilirlik maliyetleri düşürmenize yardımcı olur.

CC-Link IE TSN, yüksek hızlı, büyük kapasiteli 1 Gbps iletişim ağıdır ve büyük miktarda veri gönderip alabilir. Üretim sürecinden gelen üretim, kalite ve kontrol verileri gibi büyük miktarlardaki verileri servo sistem iletişimlerinin performansını düşürmeden yüksek hızlarda veri veya izlenebilirlik verileri. Ek olarak, ethernet desteklenen cihazlar, aynı ağ hattı üzerindeki denetleyicilere doğrudan ve sorunsuz bir şekilde bağlanabilir.

Kolay Devreye Alma

Sezgisel ve kullanıcı dostu ürünler, program geliştirmeyi olabildiğince basit hale getirmek için tasarlanmıştır. Sistem tasarımından bakıma kadar, ürünün kullanımının her aşaması kullanıcı dostu tasarlanmıştır.

Arızaların Hızlı Tespiti ve Teşhisi Mümkün

Mitsubishi Electric’in yılların teknik bilgi birikimi ve son teknoloji sürücülerini tasarlayan deneyimi sayesinde, arızalar kolay bir şekilde saptanabilir, öngörülü ve planlı bakım makinelere kolayca uygulanabilir. Böylece plansız duruşlar azalırken, verimlilik üst seviyeye çıkar.

https://www.youtube.com/watch?v=VubcSybtdI4

Yazar

Aksa Otomasyon

Aksa Otomasyon firması, öncelikli olarak "Endüstriyel Otomasyon" alanında faaliyet göstermektedir. Bayiliğini ve Sistem Entegratörlüğünü yaptığı dünyanın önde gelen firmaların otomasyon ürünlerini ivedilikle sağlarken, diğer yandan itinayla çözüm önerileri sunmaya çalışmaktadır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir