Şalt

Termik Manyetik Şalter Seçimi

Kompak şalter olarak ta adlandırılan termik manyetik şalterler, elektrik enerjisinin kesildiği durumlarda elektrik enerjisini açma ve kapamada kullanılan 2 farklı devre kesme özelliğine sahip ekipmanlardır. Elektriksel alçak gerilim devre kesicileri olup 4 msn gibi kısa bir sürede açma işlemi yapar.

Termik Manyetik Şalter Seçimi Nasıl Olmalı?

Geniş voltaj aralıkları ve farklı dayanıklılığa sahip modelleri olup termik manyetik şalter seçimi önemlidir. Nerelerde hangi şalterin kullanılacağını bilmek gerekir. Alçak gerilim dağıtım şebekelerinin aşırı elektrik yükü ve kısa devrelere karşı oluşabilecek hasarlardan korumada güvenle kullanılır. ISO9001-2000 kalite belgeli olan termik manyetik şalterler, TSE standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Akım sınırlama özelliğine sahip ürünler olarak birçok alanda kullanılmaktadır. Periyodik bakımları yapıldığında uzun yıllar sorunsuz olarak kullanılır.

Termik Manyetik Şalter Seçimi Nasıl Olmalı?

Kabloları kısa devre ve aşırı yüke karşı koruyan termik manyetik şalterler, voltaj aralığı değişen modellerde olup birçok alanda kullanılıyor. Elektrik şebekelerinde aşırı akımlar 2 çeşittir:

– Kısa devre akımlar

– Aşırı yük akımları

Aşırı akımların yaşandığı durumlara göre seçilen termik manyetik santraller, kabloları her iki durumda da koruyarak olası bir elektrik arızasının önlenmesini sağlar. İstenmeyen durumları ortadan kaldırıp, elektrik tesisatının aynı performansta çalışmasını kolaylaştırır. Kabloların aşırı yüke karşı en iyi şekilde korunmasını sağlayarak taşıma kapasitesinin eşitlenmesini sağlar.

Kabloların kısa devreye karşı korunmasında da önemli rol oynayarak sistemi besleyen kabloların aşırı ısıya maruz kalmasını önler.

Termik Manyetik Şalter Seçiminde Üretici Firma

Termik manyetik şalter seçiminde üretici firma önemlidir. Doğru değerde bir ürünün seçilmesi kadar kaliteli üretim yapan bir firmadan yana tercihin yapılmasına dikkat edilmelidir. Kısa devre akım değeri ve anma akımı yüksek şalterler seçilmeli, garantili ve kalite belgeli üretimler yapan firmalardan temin edilmelidir. Aksa Otomasyon olarak sizlere bayiliğimizi yaptığımız LSIS termik manyetik şalter ürünlerini kalitesi ve uluslararası sahip olduğu sertifikaları ile öneriyoruz.

Yazar

Aksa Otomasyon

Aksa Otomasyon firması, öncelikli olarak "Endüstriyel Otomasyon" alanında faaliyet göstermektedir. Bayiliğini ve Sistem Entegratörlüğünü yaptığı dünyanın önde gelen firmaların otomasyon ürünlerini ivedilikle sağlarken, diğer yandan itinayla çözüm önerileri sunmaya çalışmaktadır.