Otomasyon

Mitsubishi sürücü, bilinen sürücü özelliklerine göre yüksek verimli hizmet sunan minimum enerji tüketimiyle maksimum tasarruf sağlayan sistemdir. FR – A741 de rejeneratif freniyle enerji tasarrufu sağlamaktadır. Yüksek potansiyelli bir fren sistemi sunumuyla yüksek verimli tercih sistemleridir.

 Mitsubishi İnverter Sürücü Avantajları

  •  Gerçek bir vektör kontrol sunucu olarak aşırı akım güçlerini sınırlandırarak güven sağlamaktadır. Mitsubishi sürücü özellikleri arasında en önemlisi sürücü uygulamasını kolaylaştırmasıdır. Kusursuz güvenli sürüş özelliği, geniş yelpazeli frekans inverterleri sayesinde kullanıcıya büyük fayda sağlamaktadır. Ayrıca;
  • Fan ve pompa uygulamalarının kısa kesintilerini absorbe ederek otomatik olarak çalışır.
  • Sistemin boşa çalışmasını sağlayarak (coasting) motoru devreye sokar ve motor hızının ayarlanan hıza ulaşımını sağlamaktadır.
  • Durmak yerine yavaşlayarak motor frekans inverteri yakalar ve otomatik olarak geri dönebilecek şekilde yeni hızına kavuşabilmektedir.
  • Mitsubishi frekans inverter sistemleri hepsi olmasa da çoğunluğu %200 oranında aşırı yük kapasitesine sahiptir. Bu özelliğiyle de rakip inverterlere oranla daha yüksek performansa sahiptir. Aktif akım sınırlandırma özelliğiyle Mitsubishi inverterler sürücüler için gereken güveni sağlamaktadır.
Mitsubishi Sürücü İnverter
Mitsubishi Sürücü İnverter

 Mitsubishi İnverter Sürücü Sistemi

 Mitsubishi sürücü frekansı sayesinde duruş ve kalkış rampalarını tercih edebilirsiniz. Hız kontrolünden cihaz kontrolüne kadar sürücü özgürlüğü sunmaktadır. Ayarlanabilir hız ayarı ve yavaşlama ayarları güvenle yapabilmektedir.

– Programlanabilir analog giriş- çıkışlar sürücü ihtiyacına uygun sinyaller üretmektedir. Analog giriş ve çıkışlar 0-10V ya da 0/4-20 mA seviyesinde olarak uygun sürücü uyumu sağlamaktadır.

-Dijital giriş ve çıkış programları farklı ve özel giriş çıkışlara ihtiyaç duymaktadır. Analog giriş çıkışlar proses sinyalleri okuyup sürücü ihtiyacına göre sinyal üretmektedir. Dijital giriş çıkışlar ise sürücü kontrolü sağlamaktadır. Start – stop ve jog sistemleriyle sürücüyü izlemektedir.

– Kritk frekanslara duyarlı uygulama mekanizmaları şaft ve kayış salınımı sağlayan rezonans sistemi bulunmaktadır. Kontrol edilemeyen salınımlar anlık mekanik hatalara yol açabilmektedir. Bu nedenle Mitsubishi sürücü ve özellikleri çok önemli ve risk yönetim sistemidir. Sürücü kontrolünde olmayan asansör ve vinçler gibi uygulamalarda kullanılan mekanik fren sistemi kullanılmaktadır.

 Tork Kontrol Sistemi Nedir?

Zamanlayıcı ve mantıksal fonksiyon sistemleri PLC ya da lojik kontrolörler için bazı temel fonksiyonlara gereksinim duymaktadır. Fonksiyon blokları IEC61131 teknik özelliğine sahiptir.

-Tork kontrol sistemiyle çalışan caraskal, vinç ve asansör sistemleri mekanik fren kullanmaktadır. Mekanik fren yükün geri dönüşünü engelleyebilmek için gereken akım oranını algılamaktadır. Bu sistemde mekanik fren mekanizmayı durdurmaktadır. Motoru sıfır hızda tutan mekanik fren sistemi seçenekli kontrol sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: FR-E700

-Mitsubishi sürücü inverterler %200 kadar aşırı yük standardına sahiptir. Rakiplerine karşı yüksek performans sağlayan Mitsubishi sürücüler aktif akımları sınırlandırma özelliğine de sahiptir. Aşırı akımları anlık algılayabilen vektör sistemi kusursuz cevap vererek otomatik kontrol kazandırmaktadır. Aşırı akım yükünü baskılayarak güvenli kullanım sunmaktadır. Risk önleyici mükemmel özelliğiyle Mitsubishi inverterlerde sanayi tipi standart haberleşme ağlarına bağlanabilmektedir. Sistemin otomasyon sistemiyle entegrasyonu sağlanmaktadır. DeviceNet, LON Network, Profibus/DP, CANopen, RS 485/Modbus RTU haberleşme sistem ağlarıyla entegrasyonu bulunmaktadır.

 Devir ve manyetik akım kontrolü

Mitsubishi inverter frekans kontrolleri, bütün posizyonları kontrol edebilmektedir. İnverter entegre ve akı kontrolü, düşük devirlerde yüksek tork sağlamaktadır. FR – A 700 inverter, sensörsüz kontrolle kullanıldığında genel amaçlı enkodersiz yüksek doğruluk- hızlı cevap verebilmektedir. FR-A7AP ve FR-A700 monte edilerek tam skala vektör kontrollü çalışma gerçekleştirilebilmektedir. Yüksek teknoloji ürünü Mitsubishi sürücü kritik frekanslara duyarlılığıyla güven sağlamaktadır. Tüm özellikleri üretim teknolojileri sayesinde kazandırılan Mitsubishi sürücü(İnverter) risk yönetimiyle yüksek performans sağlamaktadır. Haberleşme ağlarıyla entegrasyon sağlanarak kullanım alanı sınırlarını kaldırmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.